Celostátní problém jménem nedostatek techniků postihl i strojírenství

I když by se dalo očekávat, že najednou bude zaměstnanců k dispozici hromada, když jich během vypuknutí koronavirové pandemie řada přišla o práci, není tomu tak. Ne všichni propuštění mohou pokrýt volné pracovní pozice, které se nabízí. Například stále se hledají zdatní technici, kteří jsou už delší dobu celostátním problémem. Na tom se ostatně shoduje řada odborníků. Postrádají se v mnoha odvětvích, dokonce už i ve strojírenství, v němž působí firma MSC MetPro, a.s.

Technici, kde jste?

Podle odborníků je nedostatek techniků opravdu celostátní problém, který je ovlivněn celou řadou faktorů. Zejména je to ovlivněno nedostatkem mladých, perspektivních a zdatných odborných pracovníků. Lidé nemají zájem o studium v technických oborech nebo na technických učilištích. Raději volí vysoké školy zcela jiného oboru.

Velký vliv na chybějící techniky má také stárnutí generace. Nespočetně mnoho lidí odchází do důchodu, čímž podniky přichází o schopné pracovníky, které není možné nahradit. Pracovníci na tak vysoké úrovni se už hledají jen stěží.

Ve strojírenství se nedostatek techniků projevuje nejvýrazněji

Odborníci se také shodují na tom, že nedostatek pracovní síly v podobě techniků se nejvýrazněji projevuje právě ve strojírenství, nikoli v jiných podobných oborech. Strojírenství je totiž synonymum pro manuální a mnohdy náročnou práci, a to pro mnohé jedince, zejména pro mladé Čechy, není dostatečně atraktivní.

I když je strojírenství obor, který může nabídnout dlouhotrvající práci, přesto to není pro Čechy atraktivní obor. Je to však škoda, přece jenom je to významné exportní odvětví (do světa se vyváží více jak osmdesát procent celkové české produkce).

Na vině nezájmu může být také neodhodlanost investovat do robotizace a automatizace. V tomto bychom se měli inspirovat zahraničím, kde se naopak nebojí investovat do novinek na trhu.