Český průmysl se přestal propadat. Americký dokonce začal růst

Prakticky každé odvětví bylo zasaženo novým typem onemocnění, které se v uplynulých měsících prohnalo nejen Českou republikou, ale i celým světem jako jedno velké ničivé tornádo. Zatímco některé obory začaly jásat, jelikož se jim konečně začalo dařit právě díky šířící nemoci, drtivá většina oborů ještě dlouhou dobu bude látat díry, které vlivem nového typu onemocnění vznikly. Například české strojírenství utrpělo velké škody během šířící se nemoci, ale pozitivní je, že už po pár týdnech, kdy je nemoc u nás na ústupu, se strojírenství začalo probouzet. A nemluvíme nyní jenom o strojírenství, ale také o českém průmyslu jako takovém, který se postupně začíná probouzet zpátky k životu.

Nejsou znatelné tak velké propady

I když to v mnoha oblastech českého průmyslu ještě nevypadá nejlépe, obecně lze říct, že se křivka přestává propadat, respektive že se propadá méně. Jinými slovy lze konstatovat, že se český průmysl začíná otřepávat z toho šoku, který nastal, když udeřil nový typ onemocnění, kvůli kterém se musely pozastavit výroby a uzavřít hranice se světem.

Lépe, než u nás je tomu v Americe, kde však nemoc řádí stále ještě jako zběsilá. Právě zde už americký průmysl začal dokonce růst, což je opravdu velice paradoxní, vezmeme-li v potaz to, že se nemoc začíná v Americe teprve pořádně rozjíždět.

Jak tomu bude v nejbližších dnech?

Otázkou zůstává, jak tomu bude v nejbližších dnech, týdnech nebo měsících. Tato vidina je opravdu jen otázkou spekulací, jelikož situace se nyní mění ze dne na den jako na běžícím pásu. Většina analytiků se domnívá, že teprve to nejhorší přijde. Že se k nám blíží obrovská lavina jménem krize, která by se i mohla zapsat do našich dějin. Jak jsme však zmínili, je to všechno stále jenom otázkou spekulací a diskuzí, které by se daly rozebírat do pozdních nočních hodin.