Čistíme výrobky z nerezové oceli správně?

Mnozí lidé se domnívají, že se s nerezovou ocelí setkávají jen a pouze ve strojírenství nebo případně v kovovýrobě. Jenže ono to tak ve skutečnosti není. S nerezovou ocelí se setkáváme i jinde než jen ve firmách, kde hutní materiály potřebují k výrobě svých výrobků. Například doktoři mají z nerezové oceli vyrobených mnoho, mnoho produktů, jako jsou skalpely nebo jiné jejich nářadí. Kromě toho i doma máme mnoho nerezových výrobků, jako jsou nerezové dřezy do kuchyně nebo třeba příbory či hrnce. Pokud patříte k lidem, kteří vlastní některý z nerezových výrobků, možná oceníte vědět, jak se výrobky z nerezové oceli čistí, a to správně a vhodně.

Jako každé jiné produkty je možné čistit výrobky z nerezové oceli špatně a nevhodně. Abyste však ne zrovna levným produktům z kvalitního a hojně využívaného hutního materiálu neuškodili, máme několik tipů a rad, jak na čištění výrobků z nerezové oceli.

Jak vhodně a správně čistit nerezovou ocel

V případě, že máte doma výrobky z nerezové oceli, jistě vás také trápí otisky prstů, které se na výrobcích často vyskytují a jsou bohužel viditelné. Otisky prstů se nejlépe odstraní jemným hadříkem, případně měkkou houbou napuštěnou roztokem mycího prostředku. Taktéž si s otisky prstů poradí i navlhčená utěrka vyrobená z mikrovláken.

Co se týče povrchové úpravy nerezu, vhodné jsou hlavně bezchloridové prostředky, které jsou obvykle určené k čištění skla. Mastné usazeniny odstraníte hravě třeba čistícím mlékem.

Použijte i speciální spreje a krémy

K čištění nerezových produktů je možné využít i speciální spreje a krémy, které usnadňují práci s čištěním, pokud jsou na výrobcích spreje použity. Krémy zase odpuzují nečistoty po dobu dlouhých několika měsíců. Zmiňované spreje poskytují ochranu po dobu několika týdnů, během nichž je na výrobcích zachována ošetřující vrstva.