Co tvoří budoucnost světového strojírenství?

Česká republika je samozřejmě závislá na ostatních zemích. Takto fungujeme už nějaký ten pátek. Stejně jako jsme my závislí na ostatních státech, jsou i mnohé státy závislí na nás. Například na našich strojírenských produktech, které dodáváme už dlouhá léta ve vysoké kvalitě a ve vysoké trvanlivosti. Právě díky zmiňovaným vlastnostem se z českého strojírenství stala ve světě opravdu důvěryhodná značka, která si svou sílu zachovala i přesto, že už se neřadí k evropské špičce. Ano, v jednu chvilku jsme opravdu patřili k jedničkám v Evropě, ovšem poté jsme upustili od moderních technologií a rázem jsme nebyli konkurenceschopní.

Podle mnoha odborníků se však máme šanci dostat zpátky do sedla, pokud tedy budeme přistupovat ke strojírenství jako k oboru, v němž musí dojít k modernizaci, v němž se musí investovat do moderních technologií a inovací, které mohou české strojírenství opět posunout alespoň na evropskou úroveň.

Budoucnost strojírenství tvoří elektrotechnika i software

Každým rokem se v naší republice koná rovnou několik strojírenských veletrhů, které jsou velice zajímavé, a to především díky konferencím a názorům lidí, kteří se ve strojírenském světě pohybují už nějaký ten pátek. Na loňských konferencích zaznělo mnoho zajímavých domněnek, jedna z nich se však ukazuje jako pravdivá, a sice je to ta, která říkala, že budoucnost nejen českého, ale celého světového strojírenství tvoří kombinace strojírenství, elektrotechniky a také softwaru.

Strojírenství se rozvíjí po celém světě

Zatímco u nás můžeme v následujících letech zapracovat právě na modernizaci, abychom se stali konkurence schopnými, v jiných zemích se zaměří na zcela jiné věci. Je však velice pozitivní to, že se strojírenství začalo rozvíjet i v zemích, kde byste to nečekali, a sice třeba v Asii nebo Jižní Americe.

Koronavirus a strojírenství

V současné době opatření vůči šíření koronaviru bude mít negativní dopad na všechny odvětví v ekonomice, proto se nevyhne ani strojírenství. Zde