Digitalizace nastupuje do strojírenství

O robotizaci, respektive digitalizaci se mluví už dlouhá léta. Jedná se o něco, co má zasáhnout prakticky všechna odvětví. A ani strojírenství nemá být výjimkou. I když se řada majitelů strojírenských společností stále vyhýbá digitalizaci a snaží se dělat produkty poctivě bez použití počítačů, většina už přišla na to, že díky digitalizaci a robotizaci jsou produkty nejen kvalitněji vyrobené, ale taktéž je práce o něco snazší, ovšem stále precizní. Pokud jste majiteli strojírenské firmy i vy, nezadávejte strojírenskou výrobu sami. Digitalizace pomáhá ušetřit, a to jak čas, tak také peníze.

Do světa strojírenství vstupuje řada start-upů

Navíc dnes vzniká celá spousta start-upů, jejichž cílem je jednodušeji najít výrobní kapacitu pro zakázky z oblasti strojírenské výroby. Pokud toho má některá společnost mnoho, může prostřednictvím start-upů najít někoho, kdo s prací pomůže. Výrobci tak ocení to, že se efektivněji využije strojní kapacita, zároveň se však vyhnou jakýmkoli jednáním o zakázkách, které byly v minulosti nevyhnutelné.

Sdílené strojírenství jako budoucnost?

Dnes se můžete setkávat se sdílenými koly, se sdílenými koloběžkami nebo se sdílenými auty. Kdo by to byl čekal, že se něčeho podobného dočkáme i ve světě strojírenství, kde se aktuálně setkáváme s takzvaným sdíleným strojírenstvím, respektive se sdílenou ekonomikou ve strojírenství.

Jak již bylo zmíněno, sdílené strojírenství přináší celou spoustu výhod, a sice například to, že odpadají jednání o zakázkách. Zkrátka se jen díky jednomu start-upu (nebo do budoucna i vícero start-upům) najde výrobní kapacita i bez nákladného marketingu, jako tomu bylo v minulosti. Navíc pro mnohé společnosti je to způsob, jak dostávat alespoň nějaké nové zakázky, a to se nyní v této době víc, než hodí.