Hledají se soustružníci i brusiči, strojírenství postrádá kvalifikované pracovníky

O tom, že v České republice panuje zaměstnanecká krize, jistě už víte. I když je o zaměstnance nouze, stále se nenašlo adekvátní řešení, které by jakkoliv situaci zlepšilo. Zaměstnavatelé hledají své zaměstnance v zahraničí, dokonce někteří prosí o pomoc i věznice. Podle aktuálních informací se postrádají hlavně zaměstnanci v průmyslové výrobě, konkrétně v oborech strojírenství, kovovýroba a také automobilový průmysl.

Zatímco v minulosti platilo, že vzdělání je to nejvíc, co můžete mít nebo čeho můžete v životě dosáhnout, aktuálně platí, že řemeslo má zlaté dno. Ten, kdo neumí pracovat rukama, ten si nepřijde na takové peníze, na jaké si přijde klasický řemeslník, o jehož práci je zkrátka zájem. Podle statistik ubývají obecně lidé, kteří neumí zacházet ani s obyčejným šroubovákem, natož s vysokozdvižnými vozíky a podobným nářadím, s nímž se v podnicích setkáte.

Aktuálně se hledají ti, kteří umí pracovat rukama

Podle stejných statistik lze proto říct, že se hledají profese, ke kterým není třeba vysokoškolské vzdělání. Aktuálně se hledají například operátoři výroby nebo dělníci. Kromě nich je v konkrétním strojírenství zájem také o brusiče nebo soustružníky.

Obrovský zájem je i o zámečníky, také o obráběče neb o řidiče zmiňovaných vysokozdvižných vozíků. Právě ti dnes mohou pobírat doslova pohádkový plat.

Práce rukama má celou řadu výhod

Mnozí lidé si neuvědomují, že pracovat rukama, to s sebou nese celou řadu výhod. K výhodám patří například zlepšení fyzické kondice, také zlepšení metabolismu člověka, jistou výhodou je i vyvarování se práci za počítačem, která jenom kazí oči nebo vede k bolavým zádům a k zablokovanému krku.

Navíc člověk, který pracuje rukama, se často pohybuje i venku, tudíž čerstvý vzduch – ten nebude člověk postrádat. A pohyb na čerstvém vzduchu spěje k lepší náladě a taky k podpoře metabolismu.