Jak je na tom strojírenství v současné době?

Žijeme v době, v níž máme mnoho možností. Pokud chcete podnikat, stačí si jenom vybrat, v jakém oboru podnikat chcete. Jestliže vás práce nebaví, dejte výpověď a najděte si práci jinou. Jelikož je dnes o zaměstnance nouze, zaměstnavatelé se o každého schopného zaměstnance doslova perou. Pracovníků je dnes málo, ale volná pracovní místa neustále narůstají. Kde se stala chyba?

Nicméně jestliže toužíte po změně zaměstnání, možná byste to mohli zkusit ve strojírenství. Nejen, že je to průmysl, v němž se postrádají zaměstnanci, ale je to hlavně obor, který se označuje za tahouna české ekonomiky. Pracujte tedy v oboru, který má budoucnost, smysl a potenciál!

Jestliže si však myslíte, že tento obor nemá dlouhou budoucnost, pojďme si nalít čistého vína, řekněme si, jak na tom strojírenství v současné době je.

Průmysl, který tu byl, je a bude


Pravdou je, že strojírenství je stále rychle se rozvíjející průmysl, který tu byl, je a bude. V současné době české strojírenství hodně exportuje do zahraničí, což je skvělé pro naši ekonomiku. Na druhou stranu je strojírenství dost brzděno. Otázkou ale je, kým nebo čím je růst strojírenství zpomalován?

Co či kdo je brzdou českého strojírenství?


Rychlý růst a posun zpomaluje právě nedostatek zaměstnanců. Sice se ukázalo, že o strojírenství je čím dál větší zájem, ovšem nyní je o v tomto odvětví o zaměstnance nouze. Strojírenské společnosti v současné době čekají, až vyjdou studenti ze svých škol. Nabídnou jim ihned práci, která bude samozřejmě dobře placená.

Některé strojírenské firmy jsou až tak zoufalé, že spolupracují se studenty, kteří jsou ještě na škole. Nabízí jim placené stáže či praxe, které mohou využít pro své studium. Během let studia si studenty doslova vytrénují a poté je jen zaměstnají hned, jak střední školu dodělají.