Jak se tryská materiál?

Strojírenská výroba je složitý proces, který nepochopí jen tak někdo. Sice se říká, že podnikat ve strojírenství růže přináší, ale pokud strojírenství nerozumíte, tak se raději do tohoto oboru nepouštějte, protože stejně tak, jak rychle se dostanete do podnikatelského světa, byste z něj mohli vyjít ven. Pokud vám ale strojírenská výroba není cizí, určitě rozjeďte byznys v tomto oboru, protože to má budoucnost i potenciál. Jenom je třeba vědět, jak strojírenská výroba vlastně probíhá.


Například pokud se rozhodnete vyrábět tvarové výpalky jako prestižní dodavatel MSC MetPro, je třeba vědět, čím vším si takový tvarový výpalek musí projít, než se dostane ke konečnému spotřebiteli, ke konečnému odběrateli.


Materiál určený na tvarový výpalek se musí ohranit pomocí ohraňovacích lisů, musí se taky narovnat – je třeba vždy narovnat nedokonalosti, které se mohou během výroby vyskytnout. Kromě toho je třeba navrtat závity či tryskat materiál.


Proč se tryská materiál?


Tryskání je nutné kvůli tomu, aby se kov očistil (či zbavil) od koroze, nečistot nebo okují. Je nutné tryskat jak plechy, tak i tvarové výpalky. Tryskání se tedy používá k povrchové úpravě kovů před dalším nátěrem nebo před další povrchovou úpravou, jako je například žárové nebo galvanické zinkování.


Jak se tryská materiál?


Tryskání probíhá pomocí ocelového granulátoru. Kromě toho se však využívají i oboustranné tryskací zařízení s metacími koly, které jsou často v tunelovém provedení s válečkovou dopravní dráhou. Konkrétně toto zařízení je určena pro kontinuální i automatické tryskání plechů, výpalků, profilů, rour či svařenců nebo jiných materiálů.
Při průběžném tryskacím zařízení je třeba mít výšku tryskaného materiálu až 400 milimetrů, co se týče šířky, tak tu je možné mít až 2150 milimetrů s délkou až 14 tisíc milimetrů.