Jaké jsou procesy strojírenské výroby?

Strojírenství je dneska byznys, který má budoucnost. Lidé se tedy nebojí a vrhají se do takového podnikání v tomto oboru doslova po hlavě. Samozřejmě i v tomto oboru musíte obstát před konkurencí. Hlavní je obstát například před společností MSC MetPro, a. s., která je dneska jedničkou na trhu a která je prestižním dodavatelem tvarových výpalků. Také je zapotřebí mít i velký základní kapitál, protože technologie, kterou budete ve strojírenství používat, není zrovna nejlevnější. Taky byste měli vědět o tom, jak se vlastně třeba tvarové výpalky vyrábějí.

Jednotlivých procesů takové strojírenské výroby je mnoho. Řadí se mezi ně pálení, tryskání, ohraňování materiálů, dále taky vrtání a řezání materiálů. V neposlední řadě se materiál musí i narovnat. Pojďme si však jednotlivé procesy ještě trochu přiblížit.

Pálení

Materiál se pálí především laserem, ale taky se používá plazma nebo plyn (acetylén). Vše probíhá na nejmodernějších palicích strojích, které dokážou výpalky vyrobit s maximální přesností.

Tryskání

Tryskání materiálu probíhá pomocí ocelového granulátu, který se používá hlavně k povrchové úpravě kovů. Také se povrch upravuje pomocí žárového nebo galvanického zinkování. Díky tryskání zbavíme materiál koroze a jiných podobných nečistot.

Ohraňování

Při ohraňování materiálu dochází k ohraňování tvarových výpalků a tvarových plechů. Vše probíhá pomocí ohraňovacích lisů nebo taky na CNC strojích.

Vrtání, řezání

Co se týče vrtání a řezání – i to se provádí opět pomocí těch nejmodernějších technologií. Vrtá se zde například děrováním, což přináší řadu výhod. Výhoda děrování vrtáním je například tryskový efekt při proudění, nebo že je povrch materiálu bez jakýchkoli trhlin.

Rovnání

Během procesu rovnání se rovná nejen plech, ale taky i tvarové výpalky. Rovnání je prováděno pomocí rovnačky plechů, která mimochodem řeší i deformace plechů po pálení, které jsou zaviněny většinou vnitřním pnutím nebo transportem.