Nerez se využívá všude. Kde se s ní nejvíce setkáte?

Nerez neboli nerezová ocel se hojně využívá v mnohých odvětvích. Dalo by se říct, že se s ní setkáte takřka všude, ale mnohdy si ani neuvědomujete, že s nerezem přicházíte do styku. Jedná se o hutní materiál, který se nejvíce rozšířil zhruba ve třicátých letech, a to konkrétně ve Spojených státech amerických. Nejedná se tedy o nováčka na trhu, není to nováček mezi hutními materiály.

V současné době je nerez hojně využívaný materiál, který se pyšní nejen pevností, ale také svými antikorozními a ekologickými vlastnostmi. Díky svým fantastickým a nevídaným vlastnostem se nerez nebojí používat takřka nikde. Nyní si prozradíme, kde se s nerezem setkáme nejčastěji.

1) Ve strojírenství
Nerez se běžně využívá ve strojírenství. Využívá ho při výrobě i firma MSC MetPro, a. s., která je známá kvalitními službami.

2) Ve stavebnictví
Nerez se taky využívá ve stavebnictví, kde se z něj tvoří mnohé konstrukce. Nejčastěji je však nerez jakožto hutní materiál využíván jako výztuž v betonových stavbách. Životnost nerezu je totiž obrovská, stejně tak se cení i absence oxidování železa. Stavebníci a stavitelé však oceňují i odolnosti proti chloridům, které jsou obsaženy v posypových materiálech.

3) V dopravě
S nerezem se setkáte také v dopravě, konkrétně se nerez uplatňuje například u výfukových zařízení nebo v motorech. Tento druh oceli, tedy nerezová ocel, se však nejvíce cení ve vlakové dopravě. Jedná se totiž o nejbezpečnější materiál při případných nehodách.

4) V domácnostech
Pokud nepracujete ve firmě, kde se s nerezovou ocelí hojně pracuje, nejspíše se s nerezem setkáte nejčastěji doma. Přece jen je nerez v pračce, jsou z něj vyrobeny dřezy do kuchyně či se z něj vyrábí jiné kuchyňské vybavení, jako jsou například příbory nebo případně hrnce.

V domácnostech je nerez oceňovaný materiál hlavně proto, že stále zůstává hladký, i když se dlouhodobě používá či tře.