Nerezová ocel v sobě skrývá i nevýhody. Jaké?

Ve strojírenství se používá celá řada hutních materiálů. K nejčastěji využívaným hutním materiálům patří například plech, který je velice pevný, snadno tvarovatelný a využívá se nejčastěji při výrobě karoserií. K dalším hojně využívaným hutním materiálům patří takzvané profily, jimž se také přezdívá jäkly, nebo případně ocel či nerez. Pokud však nerez a ocel spojíme, vznikne nerezová ocel, která je dalším hutním materiálem, jenž se ve strojírenství využívá opravdu hodně.

Nerezová ocel je hutní materiál, který se hojně využívá také ve stavebnictví. Jelikož se jedná o velice pevný hutní materiál, který má dlouhou životnost, nemůžeme se divit tomu, že se využívá zejména do konstrukcí. S nerezovou ocelí se však setkáte i u sebe doma, aniž byste si to dříve uvědomili. Například se nerezové oceli vyrábí kuchyňské hrnce, dřezy nebo příbory.

Mnozí odborníci nerezovou ocel vychvalují, kde mohou, ovšem nejedná se o hutní materiál, který v sobě skrývá jen řadu výhod. Má v sobě i nevýhody - jaké?

Jaké jsou nevýhody nerezové oceli?

Pokud máte z nerezové oceli nakoupené nádobí v podobě hrnců nebo pánví, bohužel se můžete setkat s nadměrným připalováním. Zároveň se můžete setkat s tím, že pánev se bude nahřívat velice, velice pomalu – to zapříčiňuje nízká tepelná vodivost, což je v kuchyni značná nepříjemnost.

Mysleme však na výhody

Raději se zaměřme na výhody nerezové oceli, kterých je mnohem více. Jak jsme zmínili, nerezová ocel se pyšní dlouhou životností. To ostatně dokazuje fakt, že se z nerezové oceli staví různé konstrukce ve stavebnictví. Nerezová ocel je zároveň pevná, nemůžeme se tedy divit tomu, že se z ní vyrábí zábradlí nebo dřezy, které se jen tak neponičí při nárazu.

Nerezová ocel se taktéž pyšní velkou odolností vůči povrchovému opotřebení. Jelikož dlouho vypadá jako nová, používá se hojně třeba ve zdravotnictví.