Proč je české strojírenství tak úspěšné i ve světě?

I když se české strojírenství potýká s jednou velkou krizí, neznamená to, že se nějak mění její postavení ve světě. Nejen české strojírenství se aktuálně s krizí potýká. Činnost je ohrožená i u mnohých zahraničních společností, které působí ve světě strojírenství. Nezabývejme se však světovými společnostmi, ale zabývejme se českým strojírenstvím, které je i přes krizi stále úspěšné ve světě, i když samozřejmě i české strojírenství prochází velkou krizí.

I když je pravdou, že i české strojírenství zasáhla krize (ta už však trvá déle), přesto je české strojírenství ve světě značkou kvality. V souvislosti s tímto zjištěním se nabízí otázka, proč je právě české strojírenství ve světě tak úspěšné.

Svůj podíl má na tom dlouholetá tradice

Podle odborníků má na tak dobré pověsti podíl především dlouholetá tradice. České strojírenství patří k vůbec nejvýznamnějším segmentům celého našeho zpracovatelského průmyslu. Mimochodem, věděli jste, že si tento post drží české strojírenství už opravdu desítky let? A to už od předválečných let. Už v té době se jednalo o jeden z nejvíce progresivních oborů.

Ovšem nejen díky tradici se po roce 1989 české strojírenství navrátilo mezi špičku na evropském i americkém trhu. Poděkovat se za tento úspěch musí především automobilovému průmyslu, který je známý po celém světě.

Jaká bude budoucnost české strojírenství?

Sice je české strojírenství stále značkou kvality, ale bude tomu tak i v budoucnu? Jaká je budoucnost českého strojírenství? Podle odborníků se budeme zaměřovat především na produkci výrobků, které budou mít vysokou přidanou hodnotu. Také se budoucnost českého strojírenství odhaduje na poskytování specializovaných služeb.

České společnosti se budou stále snažit o to, aby jejich komponenty neustále představovaly špičku ve svém oboru. Například ve výrobě leteckých motorů bychom mohli být stále jedničkami stejně jako ve výrobě uzlů pro kosmický průmysl.