Vzhůru na strojírenské veletrhy v Česku. Jaké patří k nejvyhlášenějším?

Strojírenství je obor, který tu byl, je a bude. Sice se už nějaký ten pátek neoznačuje za tahouna české ekonomiky, ale stále je zde velký zájem o to, aby se české strojírenství dostalo opět po letech alespoň mezi evropskou špičku. Musí se však investovat do nejrůznějších technologií a vymožeností, které se párkrát v roce prezentují na nejrůznějších veletrzích a konferencích, kam ostatně zavítá nejedna společnost prezentovat své služby a produkty. Podívejme se na české strojírenské veletrhy, které se aktuálně řadí k nejvyhlášenějším.

Samozřejmě bychom mohli vyjmenovat vícero vyhlášených strojírenských veletrhů nebo bychom mohli zamířit i za hranice, kde se každým rokem koná také celá řada nejrůznějších veletrhu, my se však podíváme na veletrhy, které máme blízko a které navštěvují každým rokem stovky či tisíce lidí.

For Industry, EXPO Praha Letňany

K nejznámějším strojírenským veletrhům patří veletrh For Industry, který se koná v EXPO Praha Letňany. Jedná se o jednu část Průmyslového veletrhu Praha, k rozdělení velkolepého veletrhu došlo v minulém roce.

V rámci strojírenského veletrhu For Industry se setkáte se strojírenstvím a kromě toho také s elektrotechnikou a energetikou, která má na veletrhu své místo.

Mezinárodní strojírenský veletrh, Brno

I když jsme nezamířili za hranice, na tomto veletrhu se budete cítit jako v zahraničí, jelikož se sem sjíždí lidé i firmy z celé střední Evropy. Mezinárodní strojírenský veletrh Brno patří k vůbec nejvýznamnějším průmyslovým veletrhům ve střední Evropě. Každým rokem se ho účastní několik stovek vystavovatelů, kteří mluví nejen o strojírenském průmyslu, ale také o elektrotechnice jako takové.

V rámci veletrhu bývají také představeny novinky z automatizace, které jsou hlavním lákadlem celé velké akce, k níž dochází většinou na podzim.